Günlük Gazete

18-10-2017 Çarşamba

  


Gün sonu itibari ile Gizgi' de en tecrübeli sultan DESTUR HAN.

Gizgi' de onun yönettiğinden daha fazla bir nüfus yönetilmedi. Onun ülkesi kadar kalabalık bir ülke yeryüzünde olmadı. İşte bu yüzdendir ki o bu rütbeyi hak ediyor. Tüm devletleri kendisine hayran bırakıyor.

DESTUR HAN şu an türkiye devletini yönetiyor.

Gizgi için taktikler

Orduyu saldırıya göndermeden önce kaynaklarınızı kontrol edin. Siz savaşta iken ülkeniz herhangi bir ürün bakımından 0 da olmasın. Mutluluk seviyenizi de makul bir düzeyde tutun. Gerekli süs eşyası ve ev aletini halkınıza sağlamadan kesinlikle savaşa çıkmayın. Halkınız bundan çok rahatsız olur ve verimlilik düşer.

BÜYÜK ASKERİ GÜÇ !

Sultan DESTUR HAN tarafından yönetilen türkiye ülkesinin 2437 kişilik asker ve muhafız gücü tüm dünyayı titretiyor. Bu askerlerin toplam gücü 33271 ve ortalama olarak bir asker 13 gücünde. türkiye ülkesinin askeri teçhizatını 88 çalışan sağlıyor. Ülkenin ürettiği askeri teçhizat miktarı 1026 Bu miktar mevcut askerlerin gerek duyduğu askeri teçhizatın yüzde 42 kadarını karşılıyor. Bu oran askerin ihtiyacının yarısına yakınını karşılıyor.

Altın üretimi ve en çok üreten ülke

Altın, Gizgi' de en değerli maden ve para yerine geçiyor. Eksik ürünlerimizi altın sayesinde ticarette alabiliyor ve halkın refahını arttırabiliyoruz. Altına en iyi hükmeden Gizgi' ye de hükmediyor.

Şu an en fazla altın üreten ülke türkiye tam olarak 7048 altın üretiyor. Bu üretim için 558 işçi çalıştırıyor.

Dünyanın en zeki ve güçlü kişisi

belçika ülkesinde yaşayan epovic 24 olan zekası ile 8895 nüfuslu dünyanın en zeki kişisi.

gün başlarken harita


arşiv

Kuranda şöyle buyuruluyor:

De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi âlemlerin Rabbi Allah içindir.

Kuran 6:162

gizgi.com tarafından yayınlanma saati 05:59