Günlük Gazete

22-05-2017 Pazartesi

  


alaska ülkesini yöneten Benny gizgi haritasında en fazla köye sahip olan sultan. 1 köy onun yönetimde. Gizigi' de yeni köyler kuruldukça köylerin sayıları gitgide artmakta ve bu köyler şehir merkezleri zayıf şehirlerde kurulmakta. Bu yönden bakıldığında Benny sahip olduğu köylerin merkezlerini elinde tutmalı ve bu merkezleri güçlü kılmalı.

Sahip olduğu şehir merkezi sayısı ise 0

Gizgi için taktikler

Şehir merkezlerinde ve köylerde bulunan asker ve muhafız sayıları iç isyanların çıkmaması için önemli. Harita üstünde en az muhafız ve askerlerin bulunduğu şehirler yeni gelenler için o şehirlere açılan kapı durumunda. Bu şehirleri seçerek orada yeni köy kuruyor ve böylece isyan çıkartmış oluyorlar.

ALINMASI EN ZOR ŞEHİR !

Gizgi dünyasının 1055 büyük şehri içinde Sultan II. George tarafından yönetilen britanya ülkesine bağlı dublin dünyanın en korunaklı şehri.

Şehirde 77 savaşçı yaşıyor. Şehrin toplam savunma gücü 1298. Savaşçıların ortalama gücü 16. Bu değer böyle büyük bir savaşçı topluluğu için makul görünüyor. Bu güç seviyesi savaşçıların iyi bir eğitim aldıklarının ve her an savaşa hazır olduklarının bir göstergesi.

Süs eşyası üretimi ve en çok üreten ülke

Üretimi için gümüş gerekiyor. Süs eşyası üretimi halkın mutluluğu için önemli bir olgu. Süs eşyası olmadan halk mutsuz oluyor ve zeka seviyesi düşüyor. Ticarette de iyi bir gelir kaynağı.

Şu an en fazla süs eşyası üreten ülke makedonya tam olarak 519 süs eşyası üretiyor. Bu üretim için 54 işçi çalıştırıyor.

En zeki üretim yöneticisi

britanya ülkesinden grieve 25 olan gücü ile 28935 nüfuslu dünyanın en zeki üreticisi.

gün başlarken harita


arşiv

İbni Mes’ûd radıyallahu anh şöyle dedi:
-Yâ Resûlallah! Hangi amel Allah’a daha sevimlidir? dedim, -Vaktinde kılınan namaz, buyurdu.
-Sonra hangisidir? diye sordum, -Ana babaya iyilik etmek diye cevap verdi.
-Ondan sonra hangisidir? dedim,-Allah yolunda cihad etmek, buyurdular.
Kaynak: Buhârî, Mevâkît 5, Cihâd 1, Edeb 1, Tevhîd 48;

gizgi.com tarafından yayınlanma saati 05:59