Günlük Gazete

28-07-2017 Cuma

  


alaska ülkesini yöneten Benny gizgi haritasında en fazla köye sahip olan sultan. 1 köy onun yönetimde. Gizigi' de yeni köyler kuruldukça köylerin sayıları gitgide artmakta ve bu köyler şehir merkezleri zayıf şehirlerde kurulmakta. Bu yönden bakıldığında Benny sahip olduğu köylerin merkezlerini elinde tutmalı ve bu merkezleri güçlü kılmalı.

Sahip olduğu şehir merkezi sayısı ise 0

Gizgi için taktikler

Orduyu saldırıya göndermeden önce kaynaklarınızı kontrol edin. Siz savaşta iken ülkeniz herhangi bir ürün bakımından 0 da olmasın. Mutluluk seviyenizi de makul bir düzeyde tutun. Gerekli süs eşyası ve ev aletini halkınıza sağlamadan kesinlikle savaşa çıkmayın. Halkınız bundan çok rahatsız olur ve verimlilik düşer.

ALINMASI EN ZOR ŞEHİR !

Gizgi dünyasının 1055 büyük şehri içinde Sultan harzemşah tarafından yönetilen akita ülkesine bağlı eyokhepolis dünyanın en korunaklı şehri.

Şehirde 59 savaşçı yaşıyor. Şehrin toplam savunma gücü 827. Savaşçıların ortalama gücü 14. Bu değer böyle büyük bir savaşçı topluluğu için makul görünüyor. Bu güç seviyesi savaşçıların iyi bir eğitim aldıklarının ve her an savaşa hazır olduklarının bir göstergesi.

Süs eşyası üretimi ve en çok üreten ülke

Üretimi için gümüş gerekiyor. Süs eşyası üretimi halkın mutluluğu için önemli bir olgu. Süs eşyası olmadan halk mutsuz oluyor ve zeka seviyesi düşüyor. Ticarette de iyi bir gelir kaynağı.

Şu an en fazla süs eşyası üreten ülke filistin tam olarak 925 süs eşyası üretiyor. Bu üretim için 76 işçi çalıştırıyor.

En zeki üretim yöneticisi

akita ülkesinden ibkaha 18 olan gücü ile 2895 nüfuslu dünyanın en zeki üreticisi.

gün başlarken harita


arşiv

İbni Mes’ûd radıyallahu anh şöyle dedi:
-Yâ Resûlallah! Hangi amel Allah’a daha sevimlidir? dedim, -Vaktinde kılınan namaz, buyurdu.
-Sonra hangisidir? diye sordum, -Ana babaya iyilik etmek diye cevap verdi.
-Ondan sonra hangisidir? dedim,-Allah yolunda cihad etmek, buyurdular.
Kaynak: Buhârî, Mevâkît 5, Cihâd 1, Edeb 1, Tevhîd 48;

gizgi.com tarafından yayınlanma saati 05:58