Günlük Gazete

19-06-2018 Salı

  


çek cumhuriyeti ülkesini yöneten kanuni süleyman gizgi haritasında en fazla şehre sahip olan sultan. 547 şehir merkezi ve 1 köy onun yönetimde. Yönetiği alan bakımından gizgi' nin en geniş toprakları onun ellerinde.

Bukadar geniş toprakları nekadar süre elinde tutabileceği ise merak konusu ! Çok toprak çok düşman demektir. Gizgi büyüdükçe işleri zorlaşacak. Daha çok devletle uğraşmak zorunda kalacak.

Gizgi için taktikler

Şehir koruması için kaleleri kullanmayı ihmal etmeyin. Kale içindeki muhafızların yerleştirilmesi ücretsizdir. Muhafızlar kale surları içinde bulunduklarından dolayı savaş esnasında normalden daha verimli savaşırlar. Kale savaşlarını şehrin valisi yönettiği için, şehre güçlü bir vali atamayı ihmal etmeyin.

ÖĞRETMENLER ORDUSU !

Sultan ..EFSANE.. tarafından yönetilen tyva ülkesinde 63 öğretmen görev yapıyor. Bu öğretmenlerin toplam zeka seviyesi 659 ve ortalama olarak bir öğretmen 10 zeka seviyesinde. Bu makul bir seviye. Halkın eğitimi için yeterli görülüyor. tyva ülkesinde 7783 kişi yaşıyor. Ülkede bir öğretmene karşılık 123 kişi var. Ülke nüfusuna karşın öğretmen sayısı biraz düşük olsada, bu öğretmen sayısı çoğu ülkenin ordusundan daha büyük.

Gümüş üretimi ve en çok üreten ülke

Gümüş, Gizgi' de en değerli madenlerden biri. Halkın mutluluğu için süs eşyası gerekli ve süs eşyası için de gümüş. Mutluluk zeka ve gücü arttırıyor.

Şu an en fazla gümüş üreten ülke tyva tam olarak 1921 gümüş üretiyor. Bu üretim için 195 işçi çalıştırıyor.

Öğretmenlerin piri

libya ülkesinde yaşayan ymohao 17 olan zekası ile 15400 nüfuslu dünyanın en zeki öğretmeni.

gün başlarken harita


arşiv

Kuranda şöyle buyuruluyor:

(Allahım!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet; gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil.
Kur'an 1:2-7

gizgi.com tarafından yayınlanma saati 05:59