Günlük Gazete

20-09-2018 Perşembe

  


isveç ülkesini yöneten Sarı Sultan gizgi haritasında en fazla depo kapasitesine sahip olan sultan. Ülkesinin depolarında herbir üründen ayrı ayrı 430100 adet ürün saklanabiliyor. Bu ürün miktarı bir şehri tamamiyle imar edebilecek kadar fazla.

İyi bir depo kapasitesi cihan imparatoru olmak için gerekli, gelişmişliğin sembolü. Büyük devlet olmanın göstergelerinden biri.

Gizgi için taktikler

Hiçbir ürününüz sıfır olmasın. Bu halkınızın moralini bozar. Sizin iyi bir yönetici olmadığınızı gösterir. Halkın gücü azalmaya başlar.

Üretemediğiniz ürünleri ticaret yolu ile alın. Ticari ilişkilerinizin iyi olduğu ülkeler ile dostluklar kurun. Nüfusunuzu arttırmadan önce kaynaklarınızı arttırın.

EN KALABALIK ŞEHİR !

Gizgi dünyasının 1055 büyük şehri içinde Sultan DÖNDÜM tarafından yönetilen limon ülkesine bağlı lille dünyanın en kalabalık şehri.

Şehirde 270 kişi yaşıyor. Şehrin toplam insan gücü 2675. Bu güç kişi başına ortalama 9. Ortalama zeka seviyesinin bu denli düşük olması, bu şehrin kişilerinin şimdiye kadar pek iyi yönetilmediklerinin, ihtiyaçlarının düzenli olarak karşılanmadığının bir göstergesi.

Bakır üretimi ve en çok üreten ülke

Bakır, Gizgi' de en değerli madenlerden biri. Halkın mutluluğu için ev eşyası gerekli ve ev eşyası için de bakır. Mutluluk zeka ve gücü arttırıyor.

Şu an en fazla bakır üreten ülke limon tam olarak 5814 bakır üretiyor. Bu üretim için 528 işçi çalıştırıyor.

En iyi kumandan

limon ülkesinde yaşayan hfoili 22 olan zekası ile 27775 nüfuslu dünyanın en zeki komutanı.

gün başlarken harita


arşiv

Kuranda şöyle buyuruluyor:

Ey mü'minler, kâfirlerin üzerinize doğru ilerleyen ordusu ile karşılaştığınız zaman sakın onlara arkanızı dönmeyiniz. Savaş taktiği gereğince yer değiştirme ya da başka bir birliğe katılma amaçları dışında o gün kim kâfirlere arka dönerse, Allah'ın gazabına uğramış olarak döner. Onun varacağı yer cehennemdir. Orası ne fena bir dönüş yeridir.
Kur'an 8:15-16

gizgi.com tarafından yayınlanma saati 05:58